Türk savunma sanayii, yurt dışı satışlarına hız kesmeden devam ediyor.

Malezya’dan ATR-72 deniz karakol uçağı alımı Malezya’dan ATR-72 deniz karakol uçağı alımı

ASELSAN, bir Asya-Pasifik ülkesinin kullanımı için 13,76 milyon dolar değerinde savunma sistemlerine yönelik NUROL Makina ile satış sözleşmesi imzaladı.

ASELSAN tarafından yapılan açıklamada, "ASELSAN, bir Asya-Pasifik ülkesinin kullanımı için 13.76M $ tutarında savunma sistemlerine yönelik NUROL Makina ile satış sözleşmesi imzaladı." ifadelerine yer verildi.

İmzalanan sözleşme kapsamında adı Asya-Pasifik ülkesine Ejder Yalçın zırhlı aracına entegre edilen SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi ihraç edildiği tahmin ediliyor.

SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi

ASELSAN SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi, muharebe alanı ihtiyaçlarına cevap vermek ve kritik tesisleri korumak üzere hassas keşif yeteneğini etkin atış gücü ile birleştiriyor

SARP Sistemi, taktik kara araçlarında hava ve kara tehditlerine karşı kullanılabileceği gibi sabit tesislerde asimetrik tehditlere karşı da kullanılabilmektedir. Kullanım gereksinimlerine uygun olarak sisteme, 12,7 mm makinalı tüfek, 40 mm bombaatar veya 7,62 mm makinalı tüfek takılabiliyor. Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan SARP Sistemi, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve güvenliğini en üst seviyeye taşıyor. SARP, gelişmiş arayüzleri sayesinde komuta kontrol sistemleri ile tam entegre olarak çalışabiliyor.