Türk savunma sanayiinin en önemli kuruluşlarından olan ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında aviyonik sistemlerin ihracatıyla ilgili 35,5 milyon dolarlık sözleşme imzalandığı Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi.

KAP’a bildirilen açıklamada, "ASELSAN, uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik aviyonik sistemlerin ihracatı ile ilgili toplam bedeli 35 milyon 538 bin 737 dolar olan bir sözleşme imzalamıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2022-2023 yıllarında gerçekleştirilecektir." ifadelerine yer verildi.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamanın detaylarında ise yeni iş ilişkisinin şirketin cirosunu olumlu etkileyeceği değerlendirmesi yapıldı.

Rheinmetall'dan Alman ordusuna 50 milyon avroluk ağır çekici ünitesi Rheinmetall'dan Alman ordusuna 50 milyon avroluk ağır çekici ünitesi

Defense News Top 100’de ilk 50 şirket arasına giren ve Türk savunma sanayiini başarıyla temsil eden ASELSAN’ın yaptığı anlaşma, savunma sanayii takipçileri tarafından da olumlu yorumlandı.