Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından duruyurulan ve Ermenistan askerlerinin iki ülke sınırının Kelbecer istikametindeki Azerbaycan mevzilerine ateş açmasıyla başlayan çatışmada 3 Ermeni askeri yaşamını yitirdi.

Askerlerin hayatlarını kaybettikleri, Ermenistan Savunma Bakanlığı tarafından duyuruldu. Azerbaycan ise 2 Azerbaycan askerini yaralandığını duyurdu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında, Kelbecer ilindeki mevzilerin, yerel saatle 00.50'den itibaren Basargeçer ilindeki Ermenistan mevzilerinden ateşli silah ve havan toplarıyla yoğun ateş altına alındığı bildirildi. 

ABD, Ukrayna'ya yardım için Yunanistan'ı ikna etmeye çalışıyor ABD, Ukrayna'ya yardım için Yunanistan'ı ikna etmeye çalışıyor

Azerbaycan ordusunun da ateşle karşılık verdiği bildirilen açıklamada, sınırı boyunca artan gerilimin tüm sorumluluğunun Ermenistan'da olduğu kaydedildi.

Azerbaycan ve Ermenistan'ın geçen yıl Dağlık Karabağ bölgesinde altı hafta süren çatışmaları sonrasında Rusya öncülüğünde bir ateşkes ilan edilmişti.