Azerbaycan Vatandaşlara Hizmet ve Sosyal İnovasyonlar Devlet Ajansı tarafından desteklenen Global Deftech Hackathon için az bir süre kaldı.

Online olarak savunma sanayii, girişimcilik ve teknoloji gibi alanlarda düzenlenecek olan etkinlikte alanında uzman kişiler konuşmalar yapacak. Özellikle mühendislerin, programcıların, teknoloji uzmanlarının ve iş insanlarının bir araya gelmesini sağlayan etkinlikte mentorlar eşliğinde projeler öne çıkacak.

4-6 Aralık'ta düzenlenecek

Etkinlikte askeri yetkiler de mühendis ve programcılarla birlikte çalışma yapacak. Yeni mezunların da dahil olduğu etkinlikle yeni startup’lar ve projelerin hazırlanması amaçlanıyor.

Etkinlik için bilgi güvenliği, dijital dolandırıcılık, savunma teknolojileri ve sivil savunma teknolojileri konularında “challenge”lar olacak.

2022'de Türkiye'de 138 bin 445 siber saldırı engellendi 2022'de Türkiye'de 138 bin 445 siber saldırı engellendi

4 – 6 Aralık 2020 tarihlerinde düzenlenecek olan etkinlikte birincilik ödülü için 10 bin dolar, ikincilik ödülü için 7 bin dolar ve üçüncülük ödülü için 5 bin dolar bilgisi paylaşıldı.

Etkinliğin sponsorları arasında Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Azerbaycan Vatandaşlara Hizmet ve Sosyal İnovasyonlar Devlet Ajansı (ASAN Hizmet) ve TÜRKSAT gibi kurumlar bulunuyor.