Anlaşma ile Tawazun, BAE Ulusal Ülke İçi Değer Programı'na (ICV)  katılım sağlamış oldu.

Al Defaiye'nin haberine göre anlaşma, savunma sanayii şirketlerine yönelik büyüme ve refah programının bir parçası olarak Tawazun'un, ulusal savunma atılımına önemli katkılar sağlayacak.

Güney Kore, 8,8 milyar dolar değerinde silah tedarik edecek Güney Kore, 8,8 milyar dolar değerinde silah tedarik edecek

İmza törenine Sanayi ve İleri Teknoloji Bakanı Dr. Sultan bin Ahmed Al Jaber ve İleri Teknoloji Devlet Bakanı Sarah bint Youssef Al Amiri katılım sağlarken, İleri Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Omar Suwaina Al Suwaidi ve Tawazun adına Tawazun Ekonomik Konseyi CEO'su Tareq Abdul Raheem Al Hosani nezdinde imzalandı.

Anlaşma ile ilgili olarak İleri Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Omar Suwaina Al Suwaidi, ''Sanayi sektörünün ulusal ekonomideki rolünü artırmayı amaçlayan Ulusal Sanayi ve İleri Teknoloji Stratejisi doğrultusunda BAE ürünlerini tanıtmak ve yerel sanayi üretimini artırmak için politikalar, stratejiler ve mevzuat geliştirmek ve ortaya koymak için el ele çalışacağız.'' ifadelerini kullandı.

1992'de Birleşik Arap Emirlikleri'nde faaliyetlerine başlayan Tawazun, 12 sektörde ve 111'den fazla şirket ve yatırım aracının oluşmasına katkılarda bulundu.