Birleşik Arap Emirlikleri, savunma sanayii alanında da Türkiye ile yakınlaşmaya başladı.

BAE’nin resmi haber ajansı WAM’da yer alan habere göre Türkiye'nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Savunma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Muhammed bin Ahmed el-Bevardi'yi, BAE Savunma Bakanlığı binasında kabul etti.

Görüşmede iki ülke arasındaki askeri ve savunma alanındaki iş birliğinin ele alındığı vurgulandı. Al Bowardi, Büyükelçi Tuncer'i memnuniyetle karşıladığını belirterek, iki dost ülke arasındaki derin bağlara değindi.

İkili ayrıca bölgedeki gelişmeler özelinde bir dizi uluslararası mesele hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Aralık 2021'de Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) gelen resmi bir heyet, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile bir toplantı gerçekleştirdi. Heyetin SSB dışında ASELSAN ve diğer Ankara merkezli savunma sanayii şirketleri ile çeşitli temaslarda bulunduğu vurgulandı. 

Helikopterler milli gemilere yerli teknoloji yardımıyla inecek Helikopterler milli gemilere yerli teknoloji yardımıyla inecek

Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed Bin Zayed Al Nahyan, 24 Kasım'da Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.