Bahreyn'in sipariş ettiği AH-1Z taarruz helikopterinin ilkinin üretimine başlandı.

Mena Defense'ın haberine göre Amerika merkezli Bell şirketinden yapılan açıklamada, ''Bell, Dış Askerî Satış (FMS) programı kapsamında satılan AH-1Z Viper taarruz helikopterlerinin üretiminin başlaması sebebiyle Bahreyn Krallığı'ndan bir heyet, üretim hattını incelemek ve Bahreyn Hava Kuvvetleri'ne katılan ilk uçağın gövdesini imzalamak için Bell Amarillo'nun üretim fabrikasını ziyaret etti.'' ifadeleri kullanıldı.

Bahreyn, 12 adet AH-1Z taarruz helikopteri için Bell firmasına 1 milyar dolar ödeme yapmıştı. İlk AH-1Z'nin 2021 sonunda Bahreyn Hava Kuvvetleri'ne teslim edilmesi bekleniyor.

3 bin tonluk Denizaltı Yüzer Havuzu’nun kabul faaliyetleri tamamlandı 3 bin tonluk Denizaltı Yüzer Havuzu’nun kabul faaliyetleri tamamlandı

Viper olarak adlandırılan Bell AH-1Z, çift motorlu bir taarruz helikopteridir. Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri için H-1 yükseltme programının bir parçası olarak geliştirilen AH-1W Super Cobra temel alınarak üretilmiştir. Ayrıca AH-1Z, AIM-9 Sidewinder havadan havaya füze ile donatılmış üretimdeki tek helikopterdir.