Hindistan ve Bangladeş, aralarındaki iş birliğini güçlendirmek adına enerji, tarım ve ürün geliştirme projeleri gibi çeşitli alanları kapsayan 7 ticaret anlaşması yaptı. Anlaşmalar sanal bir toplantı esnasında perşembe günü yapıldı. Anlaşmaların yanında, 1965 yılından beri faal halde olmayan ve ülkenin sınırından geçen bir demiryolunun yeniden yapılandırılmasına karar verildi.

Economic Times tarafından yapılan habere göre Bangladeş’in Başkanı Şeyh Hasina Vecid, 1971 yılında ülkelerini Pakistanlı kuvvetlerden kurtardıkları için Hindistan hükümetine, halkına, ordusunun askerlerine ve askerlerin ailelerine teşekkürlerini sundu. Bangladeşli Başbakan, Hindistan’ın kendileri için gerçek bir müttefik olduğunu dile getirdi.

Yangın söndürme uçakları ve helikopterleri teslim edildi Yangın söndürme uçakları ve helikopterleri teslim edildi

Hindistan Başbakanı Modi, Bangladeş ile aralarındaki bağın güçlendirilmesinin önemli önceliklerinden biri olduğunu belirtti.

Bangladeşli Başbakan 1965 yılından beri kullanımda olmayan demiryolunun yeniden yapılandırılması gibi girişimlerin Hindistan ve Bangladeş ekonomilerinin arasındaki bağlantıların güçlendirilmesi adına etkili faktörler olduğuna yönelik açıklamalarda bulundu.