Türk savunma sanayii ürünleri Asya'da ilgi görmeye devam ediyor.

Bangladeşli medya kaynaklarının aktardığına göre Bangladeş ordusu ASELSAN tarafından geliştirilen Hisar-O+ hava savunma sistemi (HSS) ile ilgileniyor. Bangladeş'in Hisar-O+ HSS satın alması durumunda Fransa'dan alınan Dassault Rafale savaş uçaklarının ardından en önemli ikinci büyük savunma anlaşması olacağı vurgulandı.

The Bangladesh Defence tarafından Twitter'dan paylaşılan haberde, Bangladeş ordusunun Türk savunma sanayii ürünlerine yönelik artan bir ilgisinin olduğu belirtilerek, Hisar-O+'ya dair teknik bilgilerin olduğu infografik paylaşıldı.

ASELSAN 2020 yılında Bangladeş ordusu için başarılı bir HİSAR-O+ sistem demosu gerçekleştirildi.

Haziran ayında Türkiye ile Bangladeş arasında imzalanan Devletten Devlete (G2G) İşbirliği Mutabakat Muhtıraları kapsamında ROKETSAN'ın çeşitli ürünlerinin ihracat anlaşması gerçekleştirilmişti.

GÖKALP Drone Sistemi seri üretime geçiyor GÖKALP Drone Sistemi seri üretime geçiyor

HİSAR O+

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın orta irtifa hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere nokta ve bölge hava savunması kapsamında tehdidin orta irtifada tesirsiz hale getirilmesi görevini yerine getirecek. HİSAR-O dağıtık mimaride, tabur ve batarya yapısında kullanılacak.

HİSAR-O+ Projesi kapsamında; Batarya Atış Kontrol Merkezi, Orta İrtifa Radarı, Elektro-Optik Sistem ve Füze Fırlatma Sistemleri’nden oluşan OİHSFS Bataryası, Tabur Atış Kontrol Merkezi, Erken İhbar Merkezleri Arayüzü (Link-16) Orta İrtifa Füzesi geliştirilecek, ürün ve üretim hattı kalifikasyonu yapılacak.