Türk savunma sanayiinin önemine dikkat çekmek ve bu alanda insan kaynağını artırmak amacıyla düzenlenen programlara bir yenisi daha ekleniyor.

Karabük Üniversitesi Savunma Teknolojileri Kulübü'nün (KAR-SAV) düzenlediği "Batı Karadeniz Savunma Teknoloji Zirvesi" (BAKSATEZ); başta üniversite öğrencileri olmak üzere çok sayıda katılımcıya 11 Mayıs'ta kapılarını açıyor.

2 gün sürecek ve 12 Mayıs'ta sona erecek olan olan programın medya sponsorluğunu SavunmaTR yapıyor. Ana sponsoru Kardemir A.Ş. olan programın gümüş sponsorları  arasında ASSAN Group, TUSAŞ ve HAVELSAN bulunuyor.

9 adet ZAHA Donanma'ya teslim edildi 9 adet ZAHA Donanma'ya teslim edildi

Zirve'nin yapılacağı tarih ise Karabük Üniversitesi Savunma Teknolojileri Kulübü'nün resmî Instagram hesabı üzerinden duyuruldu.

Yapılan paylaşımda, "Batı Karadeniz'in en büyük Savunma Teknoloji Zirvesi'ne sayılı günler kaldı. Karabük Üniversitesi Savunma Teknolojileri Kulübü (KAR-SAV) olarak düzenlediğimiz "Batı Karadeniz Savunma Teknoloji Zirvesi (BAKSATEZ)" değerli konuşmacıları, sponsorları ve katılımcılarıyla 11-12 Mayıs tarihlerinde Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonu'nda gerçekleşecektir. Zirvemize katılım ücretsizdir. Detaylar çok yakında..." ifadelerine yer verildi.

Batı Karadeniz Savunma Teknoloji Zirvesi ile özellikle üniversite öğrencilerinin savunma teknolojilerine olan ilgi ve yeteneklerinin artırılması ve kendilerini geliştirmesi amaçlanıyor.

Karabük Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonu'nda gerçekleşecek olan "Batı Karadeniz Savunma Teknoloji Zirvesi"ne katılım ücretsizdir.