Litvanya Savunma Bakanı Yardımcısı Vilius Semeska ve beraberindeki heyet BAYKAR'a kritik bir ziyarette bulundu.

Ziyaretin amacı Litvanya'nın halk tarafından toplanan para ile Ukrayna'ya bağışlamayı düşündüğü BAYRAKTAR TB2'nin satın alımı oldu. Fakat Litvanya vatandaşları tarafından toplanan para BAYKAR'ın talebi üzerine Ukrayna'ya insanî yardım olarak gönderilecek.

Resim

BAYKAR ise Litvanya'nın Ukrayna'ya insanî yardım yollaması karşısında Litvanya'ya 1 adet Bayraktar TB2 bağışladığını açıkladı.

BAYKAR'ın resmî Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "Litvanya halkının duyarlı kampanyasının başarıyla tamamlandığını Litvanya Savunma Bakanı Yardımcısı Vilius Semeska'dan öğrendik. Litvanya'ya 1 adet Bayraktar TB2 sağlayacağız. Toplanan bağışın tamamının Litvanya tarafından Ukrayna'ya insani yardım olarak gönderilmesini rica ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Türkiye'den Karadağ'a askeri araç hibesi Türkiye'den Karadağ'a askeri araç hibesi

Ziyaretin ardından BAYKAR Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Vilius Semeska'ya BayraktarTB2 plaketi takdim etti.

Resim

Litvanya Savunma Bakanı Yardımcısı Vilius Semeska dün de Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede iki ülke arasında Savunma Sanayii İşbirliği Niyet Mektubu imzalanmış ve Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ile Bayraktar alımı için anlaşmaya varılmıştı.