Bilgisayar korsanları, siber saldırılarına ara vermeden devam ediyor.

FBI ve Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenlik Ajansı (CISA) tarafından yapılan bir açıklama ile kurum ve şirketler özellikle tatil günlerinde dikkatli ve uyanık olmaları konusunda uyarıldı.

Yapılan açıklamada, kurum ve şirketlerin fidye yazılımlarına ve siber saldırılara karşı önlem almaları gerektiğine yer verildi.

FBI ve CISA, kurumların güçlü parolaları tercih etmesi ve parolaların birden fazla hesapta yeniden kullanılmaması gerektiğini hatırlattı.

Rus 'hacker'lar, Ukraynalı siber askerî personelin verilerini yayınladı Rus 'hacker'lar, Ukraynalı siber askerî personelin verilerini yayınladı

Siber saldırı tehditleri hakkında değerlendirmede bulunan CISA Direktörü Jen Easterly “Tehdit aktörlerinin tatil yapmadığını biliyoruz. Sektörümüzün ve hükûmet ortaklarımızın tatil sezonunda güvende ve esnek kalmasına yardımcı olmak için zamanında ve eyleme geçirilebilir bilgiler sağlamaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verirken FBI Siber Direktör Yardımcısı Bryan Vordran da geçmişteki siber saldırı tehditlerinin özellikle tatillerde arttığına dikkat çekti.