Türk savunma sanayiinin genç ve dinamik şirketi, elektro optik sistemlerde özgün ürünler geliştiriyor.

Defence Türk'ün haberine göre Türkiye’nin genç ve oldukça tecrübeli bir girişimi olarak öne çıkan Blitz Teknoloji, hem Türk Silahlı Kuvvetleri hem de dünya ordularının özel kuvvetleri tarafından kullanılan Puma İHA’sında yer alan Mantis i45 ürününe rakip bir ürün geliştirildiğini açıkladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Blitz Teknoloji yöneticisi Kadir Doğan, bahse konu ürünün test aşamasında olduğunu belirtti.

çerisinde 1 adet EO (gün ışığı) kamerası, 1 adet LWIR kamera, 1 adet Lazer Mesafe Ölçer ve 1 adet Lazer Aydınlatıcı bulunan sistemin ağırlığı ise 750 gram. Sistemin rakibi olan Mantis i45’te ise bu sayı 850 gram. Sistemde hedeflenen stabilizasyon hassasiyet ise 100urad. Test süreci devam eden bu ürün ile birlikte Blitz Teknoloji henüz kuruluşunun 2 yılında toplamda 4 adet Gimbal ISR sistemi geliştirmiş olacak.

VEG4-REVIZE-RENDER-4-min

Blitz Teknoloji’den NATO ülkesine elektro optik görüntüleme sistemi ihracatı

Türkiye’nin genç ve oldukça tecrübeli bir girişimi olarak öne çıkan Blitz Teknoloji, henüz kuruluşunun birinci yılı dolmadan bir NATO ülkesine kritik bir elektro optik görüntüleme sistemi ihraç etmek üzere sözleşme imzalamıştı. Blitz Teknoloji tarafından yapılan açıklamada ürünün VEGA Görüntüleme Sistemleri ailesine ait SPECTRUM 1650 olduğu belirtilmişti.

Slovenya, IRIS-T SLM tedariki konusunda Almanya ile anlaştı Slovenya, IRIS-T SLM tedariki konusunda Almanya ile anlaştı

Otonom sistemler özelinde gömülü sistemler, elektronik, görüntü işleme ve yapay zeka alanlarında çalışan Blitz Teknoloji, geçmişte gerçekleştirdiği çalışmalar ve elde ettiği bilgi birikimi neticesinde sabit ve döner kanatlı hava araçları tasarımı, kompozit imalatı, elektronik kart tasarımı, görüntü işleme, network haberleşmesi, kullanıcı arayüzü gibi konularda ciddi bir tecrübeye sahip.

Bahse konu ürünün ihracatı ile bir NATO ülkesine bu alanda ilk ihracat gerçekleştirilmişti. Türkiye’deki önde gelen kurumların ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler oluşturan ve çok kısa bir sürede ilerlemeler kaydeden şirketin ihracat faaliyetlerini sürdürmesi bekleniyor.