Ukrayna üst düzey istihbaratçısından kritik bilgiler Ukrayna üst düzey istihbaratçısından kritik bilgiler

Teröristlerin hazırlık aşamasındaki kanlı terör eylem planları güvenlik ekipleri tarafından yapılan titiz çalışmalar sonucu bozulmaya devam ediyor.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri dün akşam saatlerinde yaptıkları yol uygulaması ile kanlı bir eylemin daha önüne geçti. Durdurulan arabada yapılan aramada araç altına yerleştirilecek şekilde mıknatıslı, telefon düzenekli, yaklaşık 2 kg ağırlığında el yapımı plastik patlayıcı madde ele geçirildiği bildirildi. Araç içerisindeki terör örgütü mensubu da gözaltına alınıp adli işlemler için Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

İçişleri Bakanlığı teröristlerin terör eylemlerine yönelik planlarının emniyet ekipleri tarafından önüne geçildiğini açıkladı. Yapılan açıklamada, "Mardin/Kızıltepe yolu üzerinde Mardin İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen yol uygulaması sırasında durdurulan bir araç içerisinde yapılan aramada; araç altına yerleştirilecek şekilde mıknatıslı, telefon düzenekli, yaklaşık 2 kg ağırlığında el yapımı plastik patlayıcı madde ele geçirildi. Araç içerisindeki 1 PKK/KCK terör örgütü mensubu yakalanarak gözaltına alınırken, örgüt mensubun adli işlemleri için Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü." ifadelerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı'nın sitesinde yer alan fotoğraflarda bir teröristin şehit olarak nitelendirilmesi ise gözlerden kaçmadı.