Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim'in davetini kabul etti Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim'in davetini kabul etti


Şangariha, ordunun anayasal görevlerini yerine getireceği ve çeşitli zorlukların onu yıldırmayacağına yönelik söz verdi.

Başkentteki Hava Savunma Kuvvetleri karargahında açıklamalarda bulanan Genelkurmay Başkanı Şangariha, ''Bugün dünyanın tanık olduğu geniş kapsamlı jeopolitik değişiklikler ve karmaşık güvenlik sorunları, aslında gelecekte büyük değişikliklerin yalnızca başlangıcı. Şüphesiz, istisnasız tüm dünya ülkeleri üzerinde etkileri ve yansımaları olacaktır.'' ifadelerini kullandı.

‘Yeni Cezayir’ sloganı, Tebbun’un 2019’un sonlarına doğru gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasında, yolsuzluk ve kötü yönetim ile bilinen önceki hükümetin yönetimine sona erdirme niyetine yönelik bir slogandı.

Şarkul Avsat'ın haberine göre askerlere yaptığı konuşmada Şangariha, gençlere daha iyi bir gelecek için umut ışığının her zaman kalplerinde parlaması ve dürüst, temiz ve rekabete dayalı, zihinleri aydınlatan mesleki üstünlük arzusunun sürdürülmesi için Cezayir’e ve kabiliyetlerine inanma çağrısında bulundu. Şangariha “Cezayir’in meslek aşkı ışıltısını korumak ve bu uğurda, tüm ruhları ve kalpleri aydınlatan, duyguları ve vicdanı uyandıran tüm değerleri kullanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Şangariha, sadece en yetenekli, en doğru ve en layık olanın kalması ve askeriyenin her alanında ve tüm liderlik seviyelerinde seçkin kişilerin görev almalarını sağlamak için ordunun üst düzey yetkilileri arasındaki onurlu rekabetin kapılarını ardına kadar açmaya devam edeceğine söz verdi.

Genelkurmay Başkanı aynı zamanda, ordunun anayasal görevlerini, her koşulda samimiyet, etkinlik ve yetkinlikle yerine getirmeye devam edeceği ve çeşitli zorluklar karşısında yılmayacağına dair söz verdi.