Çin, mobilize birliklerin kullanımına da uygun olarak tasarlanmış yeni nesil tanksavar füzesini tanıttı. Füzenin, Çin Halk Kurtuluş Ordusu (HKO) tarafından kullanılmakta olan anti-tank füzelere kıyasla daha büyük kalibreye sahip olduğu biliniyor.

Global Times sitesinde yer alan haberde füzenin, bir arazi saldırı aracına monte edildiğinde zorlu arazi şartlarında bile yüksek oranda harekât kabiliyetine sahip olabildiği belirtildi.

Nijeryalı üst düzey heyet DEARSAN Tersanesi’nde Nijeryalı üst düzey heyet DEARSAN Tersanesi’nde

Söz konusu 3. nesil yerli anti-tank füzesinin, hedef tanklara tepe noktalarından saldırı gerçekleştirerek yok ettiği ifade edildi. Füzenin bu saldırı tekniğindeki temel amacının ise tanklar gibi ağır zırhlı unsurların genelde daha zayıf olan üst bölgelerinden vurarak daha kolay imha etmek olduğu belirtildi. Ancak video görüntülerinden edinilen bu bilgiler haricinde füze hakkında detaylı bilgiler paylaşılmadı.

Yeni füzenin, Çin’in Mengshi serisi araçlarına da monte edilebildiği ve gelecekte seri üretime girip HKO içerisinde yaygın olarak kullanılabileceği aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.