Bosna-Hersek’teki temaslarının ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nikola Tesla Havalimanı’nda Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in yanı sıra Sırbistan’ın Ankara Büyükelçisi Zoran Markovic, Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Novi Pazar Başkonsolosu Başar Başol ile Büyükelçilik personeli tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da Belgrad’a geldi.

Rusya: “Ukrayna’daki İngiliz askerleri meşru hedef olabilir” Rusya: “Ukrayna’daki İngiliz askerleri meşru hedef olabilir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balkanlar turunun ikinci durağı Sırbistan'da da yine ikili görüşmeler yapacak.

Erdoğan ve Vucic yapacakları görüşmede; bölgesel barış ve istikrar ile ticaret hacminin artırılmasına yönelik adımları ele alacak. Erdoğan'ın ziyaretleri sırasında önemli anlaşmaların imzalanması da öngörülüyor.