ATAK II motor çalıştırmak için gün sayıyor ATAK II motor çalıştırmak için gün sayıyor

HAVELSAN; Preveze Sınıfı Milli Üretim Entegre Savaş Yönetim Sistemi MÜREN-PREVEZE Projesi Sözleşmesi kapsamında, Denizaltı Bilgi Dağıtım Sisteminin (DBDS-P) kurulumu, montajı, liman ve deniz testlerinin başarıyla tamamlandığını ve projenin ilk gemisi olan Türk Deniz Kuvvetleri envanterindeki TCG Preveze Denizaltısına eksiksiz şekilde teslim edildiğini duyurdu.

Denizaltı Savaş Yönetim Sisteminin entagrasyonunda önemli rol oynayan DBDS-P’nin veri akışını yedekli ve kesintisiz sağlaması sayesinde PREVEZE sınıfı denizaltıların harekât görevlerini en etkin şekilde icra etmesi mümkün olacak.

DBDS, denizaltıların tüm harekât görevlerini verimli şekilde yerine getirmesi için farklı sensör ve sistemlerden gelen verilerin alınması, kesintisiz ve yedeklenerek ilgili birimlere dağıtılması için tasarlanmış, denizaltının “kalbi” niteliğindeki özgün bir üründür.

Türk Deniz Kuvvetlerinin savunma projelerine program mantığı ile yaklaşımının güzel bir örneği olan Platform Veri Dağıtım Sistemi, bugüne kadar 47 platform için tercih edildi ve 36 platform için teslimat yapıldı.

Sistem, çok düşük arıza ve yüksek faaliyet oranı ile HAVELSAN’a duyulan güvenin en büyük göstergelerinden biri olmaya devam ediyor.