Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ve beraberindeki heyetin gerçekleştirdiği Mersin ziyareti Türk savunma sanayii açısından önemli bir anlaşmanın yapılamasına da vesile oldu.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Mersin’de bulunan Koluman Otomotiv firmasını düzenlenen gezi kapsamında ziyaret etti.

Ziyarette Savunma Sanayii Başkanlığı ile Koluman Otomotiv arasında 8x8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç (Drops) Projesi için de bir imza töreni düzenlendi.

STM’den Malezya’da önemli imza! STM’den Malezya’da önemli imza!

Sözleşme töreni, Mersin’de bulunan Koluman tesislerinde gerçekleştirildi.

İsmail Demir Mersin ziyareti kapsamında Mersin Valiliği’ni de ziyaret etti daha sonra ise Mersin Üniversitesi’nde gençlerle buluştu ve Teknopark firmalarını gezdi.

Koluman Otomotiv ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında daha önce de 65 adet Derman 8X8 zırhlı lojistik destek aracı alımı için sözleşme yapmıştı. O sözleşmedeki araçlar da 2021'den itibaren envantere girmeye başlayacak.

DERMAN 8x8 Zırhlı Lojistik Destek Aracı

Derman: TSK’nın zırhlı kabine sahip 8x8 bir lojistik destek aracı ihtiyacına yönelik 2015 sonunda Ar-Ge çalışmalarına başlayan Koluman Otomotiv Endüstri, 2018 yılı sonunda kendi markası ile “DERMAN 8x8” Zırhlı Lojistik Destek Aracını yüksek yerlilik oranıyla piyasaya sürdü.

KOE, sahip olduğu üretim altyapısı ile TSK’nın çeşitli özel sistemler için ihtiyaç duyduğu 8x8 kamyon ve çekici ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteye sahip.

Askeri projelerde her zaman önceliği TSK’nın ihtiyaçlarını karşılamak olan Koluman, “DERMAN 8x8” aracını NATO ordularına da sunmayı hedefliyor.