Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilen yeni nesil kara araçları, askeri personellerin gücüne güç katıyor.

AKSUNGUR’un üretim kapasitesi artıyor AKSUNGUR’un üretim kapasitesi artıyor

Kara araçları alanında yatırımlarına devam eden Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. de 2016 yılından bu yana Derman markasıyla 8X8 zırhlı lojistik destek araçları geliştiriyor.

Şirket, 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2021) Derman'ın ilk jenerasyon prototipini konteyner elleçleme, taşıma versiyonuyla sergiledi. Derman'ın tank taşıyıcı olarak tasarlanan ikinci jenerasyonunun prototipi de ilk kez tanıtıldı.

2000 yılından bu yana sivil ve askeri ihtiyaçları karşılayan Koluman, uzun yıllardır ASELSAN ve ROKETSAN'ın üst yapılar konusunda çözüm partnerliğini yapıyor. Koluman firması Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de çok sayıda araç teslim etmiş durumda.

TSK’nın zırhlı kabine sahip 8x8 bir lojistik destek aracı ihtiyacına yönelik 2015 sonunda Ar-Ge çalışmalarına başlayan Koluman Otomotiv Endüstri, 2018 yılı sonunda kendi markası ile “DERMAN 8x8” Zırhlı Lojistik Destek Aracını yüksek yerlilik oranıyla piyasaya sürdü.

Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. sahip olduğu üretim altyapısı ile TSK’nın çeşitli özel sistemler için ihtiyaç duyduğu 8x8 kamyon ve çekici ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasiteye sahip.

Askeri projelerde her zaman önceliği TSK’nın ihtiyaçlarını karşılamak olan Koluman, “DERMAN 8x8” aracını NATO ordularına da sunmayı hedefliyor.