İMECE uzaya başarıyla fırlatıldı İMECE uzaya başarıyla fırlatıldı

Yaklaşık 199 milyon dolar değerindeki OTA (Other Transaction Authority) Sözleşmesi, Savunma Bakanlığı’nın Bulut Tabanlı İnternet İzolasyon (Cloud Based Internet Isolation) programını desteklemek için By Light Professional IT Services’e verildi. Sözleşme, dört adet bir yıllık seçenek içeren bir yıllık anlaşmaya sahip olacak şekilde ayarlandı.

Bulut Tabanlı İnternet İzolasyon programı, DISA’nın kapsamında bulunuyor. Tarayıcıyı kullanıcı uç noktası yerine bulutta izole ederek, görev için gerekli olmayan internet taramasının içerdiği riskleri azaltmak hedeflendi. Buluttaki izolasyon ile zararlı kodların veya içeriğin Pentagon ağlarına erişmesini önlemek amaçlanıyor.

DISA tarafından yapılan açıklamada, "Endüstri ile ortaklık kurarak, DISA’nın CBII ekibi Savunma Bakanlığı’nı internet web tarayıcısı tabanlı tehditlere karşı savunmak için bir yol belirledi. Bu ortaklık, bir yandan askerin elektronik cihazlarını doğrudan tehditlere maruz kalmaktan korurken, diğer yandan da bulut içinde siber güvenlik sağlayarak ülkemizin askerlerine doğrudan destek sağlayacak.’’ dedi.