Dışişleri Bakanlığı, yurt dışında ülkemizi temsil ederken menfur saldırılar sonucu şehit edilen büyükelçilerimizi, başkonsoloslarımızı ve ataşelerimizi unutmuyor.

Onlardan biri de 41 yıl önce Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen Atina Büyükelçiliği İdari Ataşesi Galip Özmen ve 14 yaşındaki kızı Neslihan Özmen. 31 Temmuz 1980 tarihinde düzenlenen hain saldırıda Galip Özmen ve kızı Neslihan şehit olurken, şehit ataşenin eşi Sevil Özmen ve oğulları Kaan Özmen, olaydan yaralı olarak kurtulmuşlardı. Saldırıyı ise Ermeni terör örgütü ASALA üstlenmişti.

Dışişleri Bakanlığı ise bugün resmî Twitter hesabı üzerinden, ASALA'nın şehit ettiği Atina Büyükelçiliği İdari Ataşesi Galip Özmen ve kızı Neslihan Özmen'i saygı ve rahmetle andığı bir paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda, "Ermeni terör örgütü ASALA tarafından 31 Temmuz 1980 tarihinde şehit edilen Atina Büyükelçiliğimiz İdari Ataşesi Galip Özmen ve kızı Neslihan Özmen’i saygı ve rahmetle anıyoruz." ifadelerine yer verildi.

ABD, özel kuvvet birliklerini ilaç testinden geçirecek ABD, özel kuvvet birliklerini ilaç testinden geçirecek


Ermeni terör örgütü ASALA, 1973 ve 1984 yılları arasında Türkiye'nin dış temsilciliklerine düzenlediği saldırılarda çok sayıda Türk diplomat ve görevliyi şehit etmişti. Terör örgütü, o dönemde 21 farklı ülkede, Türk Büyükelçiliklerine ve temsilciliklerine 100'den fazla silahlı saldırı düzenlemişti.