Siber saldırıyı simüle eden organizasyona ABD, Almanya, Fas, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)'den havalimanları ve havayolları temsilcileri, uçak üreticileri ve siber güvenlik personelleri katılım sağladı.

Israel Defense'in haberine göre İsral Ulusal Siber Müdürlüğü Başkanı Yigal Unna ve BAE Ulusal Veri Merkezi Genel Müdür Dr. Mohammed Al Kuwaiti, ilk kez kapsamı bu kadar geniş olan bir siber saldırı simüle edildi ve bu saldırılar karşısında nasıl mücadele edileceğine dair fikir alışverişinde bulunuldu.

ABD Hava Kuvvetleri siber savaşlara hazırlanıyor ABD Hava Kuvvetleri siber savaşlara hazırlanıyor

İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü Teknoloji Birimi Direktörü Tamir Goren, bu tür siber saldırıların iş birliği gerektirdiğini vurgulayarak, ''Bu siber saldırılar ancak uluslararası organizasyon ve iş birliği ile durdurulabilir. Son on yılda dünya çapında havacılık sektörüne, tecrübeli bilgisayar korsanları tarafından çeşitli siber saldırıların yapıldığını gördük.'' ifadelerini kullandı.

Nisan ayında Birleşik Arap Emirlikleri'nin başketi Dubai'de gerçekleşen Cybertech Global konferasına katılan BAE Siber Güvenlik Başkanı Dr. Muhammed Al-Kuwaiti ve İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü'nden Orgeneral Yigal Unna, iki ülke arasındaki siber iş birliğinin önemine dikkat çekerek yakın zamanda siber güvenlik tatbikatı düzenleyeceklerini açıklamıştı.