Türk Kızılay’a kan bağışı yapmak isteyenler, e-Devlet Kapısı aracılığıyla en yakın kan bağışı merkezini görebilecek. Ayrıca, AFAD ve Türk Kızılay’ın bağış kampanyalarına da e-Devlet Kapısı’ndan güvenli bir şekilde katılım olanağı sağlayabilecek.

Türk halkı depremzedelerin yanında

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarını sarmaya devam ederken vatandaşlar da her türlü imkanlarını kullanarak depremzedelerin yanında olmaya çalışıyor. Kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları da yapılacak yardımları organize edecek çalışmalar yürütüyor.

İki yeni dijital hizmet

Depremzedelere yardım ulaştırmak ve bağış yapmak isteyen vatandaşlarımıza güvenli bir yöntem sunmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi iki yeni dijital hizmet geliştirdi.

En yakın Kızılay kan bağış merkezine yol tarifi

Bu hizmetlerden ilki, depremden zarar gören vatandaşlara kan vermek isteyenlere yardımcı olacak. Kan bağışçıları, en yakın kan bağış merkezini e-Devlet Kapısı üzerinden öğrenebilecek. Türk Kızılay’ın e-Devlet Kapısı’ndaki “En Yakın Kan Bağış Merkezi” hizmeti ile en yakın noktada bulunan Türk Kızılay Kan Bağış Merkezi’ne ait adres, telefon ve çalışma saati bilgilerini harita üzerinden görüntülenebilecek. Ayrıca harita üzerinden seçilen kan bağış noktasına yol tarifi de alınabilecek.

Kredi kartıyla bağış imkanı 

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin depremzedelere yönelik ikinci hizmeti, nakdi bağışları güvenli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyor. e-Devlet Kapısı’nda AFAD ve Türk Kızılay tarafından yürütülen bağış kampanyalarına yönelik dijital hizmetleri erişime açıldı.

Üç boyutlu güvenlik sistemi

AFAD’a ve Türk Kızılay’a ait iki ayrı “Deprem Bağış Kampanyası” hizmeti ile vatandaşlar, kredi kartlarını kullanarak e-Devlet Kapısı üzerinden bu hizmetten yararlanabilecek. e-Devlet Kapısı, bağış yapmak isteyenlere, ödeme aşamasında üç boyutlu güvenlik sistemi (3D Secure) koruması da sağlayacak.

En Yakın Kan Bağışı Merkezi için: ddo.link/kan-bagis

Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi? Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi?

AFAD Deprem Bağış Kampanyası için: ddo.link/deprem-bagis

Türk Kızılay Deprem Bağış Kampanyası için: ddo.link/kizilay-bagis