EGM Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, güvenliği sağlayacak araçları arasına bir yenisini daha ekledi.

Defence Turk'ün haberine göre Nurol Makina tarafından üretilen ve emniyet güçlerinin ve askerî birliklerin kullanımı için tasarlanan YÖRÜK TTZA; EGM Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı envanterine girdi.

EGM Cumhurbaşkanlığı KDB'nin ilk kez envanterine girerek önemli bir başarıya imza atan YÖRÜK TTZA; güvenlik güçlerine düşük ağırlığı ve yüksek koruma özellikleri ile son derece zorlayıcı ve asimetrik tehditler karşısında operasyonel üstünlük ve yüksek esneklik sağlayacak.

Yörük 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın güvenliğini sağlamakla görevli EGM Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı birimi envanterinde Nurol Makina imzalı Ejder Yalçın ve Otokar üretimi Cobra gibi çeşitli zırhlı araç modelleri bulunuyor. 

Nurol Makina - Ejder YalçınGenel Bakış

Uzun yıllardır Afrika pazarına önemli ihracat faaliyetlerinde bulunan ve özellikle Ejder Yalçın ile pazarda önemli bir aktör haline gelen Nurol Makina; Ejder Yalçın’dan sonra YÖRÜK 4×4 ile de pazardaki payını artırmayı ve konumunu korumayı sürdürüyor.

Nurol Makina Yörük 4x4 Yörük Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç arazi kabiliyetleri

YÖRÜK 4×4 TTZA'nın Afrika'ya ihraç edildiği resmi kaynaklar tarafından teyit edilmese de Çad sokaklarında görev halinde olduğu görüntüler zaman zaman sosyal medyaya yansıyor.

YÖRÜK 4X4 TTZA

Nurol Makina’nın en yeni tasarım olan YÖRÜK 4X4 TTZA , V şeklindeki monokok bir gövdeye sahip. Yeni nesil bir araç olan YÖRÜK 4X4 TTZA ölçeklenebilir kompozit malzeme zırhının mükemmel bir kombinasyonunu temsil ediyor. Ayrıca, segmentindeki diğer araçlara kıyasla daha yüksek hız ve üstün koruma özellikleri sayesinde YÖRÜK TTZA VIP konvoylarında koruma aracı olarak uygundur.

Hırvatistan'a Rafale savaş uçağı teslimatı Hırvatistan'a Rafale savaş uçağı teslimatı

YÖRÜK 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı, emniyet güçlerinin ve askeri birliklerin kullanımı için tasarlanmıştır. YÖRÜK 4×4’ün modüler tasarımı sayesinde yüksek yoğunluklu çatışma ortamlarında, muharip, personel taşıyıcı, hava savunma ve keşif gibi operasyonlar için geniş bir kullanım alanı sunmaktadır.