Elon Musk, takipçilerinin karşısına bambaşka bir proje ile çıkmayı planlıyor. Musk, şirketinin mevcut modellerindeki bazı araçlarının 430 milden fazla menzile ulaşabileceğini kamuoyuna duyurdu. 

621 mil menzilli bir araç üzerinde çalıştığını söyleyen Tesla CEO'su Elon Musk, bu açıklaması ile bir kez daha gündeme geldi. Caranddriver'ın haberine göre şirketinin Avrupa piyasası hakkında yapılan bir video görüşmesi sırasında Elon Musk, 1000 kilometre (621 mil) menzile ulaşabilecekleri geliştirmelerin olduğunu belirtti. Maliyetleri aşağı çekmeyi hedeflediklerini vurgulayan Elon Musk, bu hamleyle "herkes bir elektrikli araba satın alabilir." ifadelerini kullandı.

Elon Musk, ilerleyen süreçte hedefleri arasında kilovat saat başına maliyetini düşürmek olacağını aktarırken Tesla şirketi, güç aktarma organlarını da geliştirerek dikkatleri üzerine çekti.

Tecrübeli CEO yaptığı açıklamanın devamında ise "Avrupa'da, kompakt bir otomobil, belki de bir hatchback yapmak mantıklı olacaktır." ifadelerini kullandı. 

TÜRKSAT 6A Türkiye'nin uzaydaki gücünü artıracak TÜRKSAT 6A Türkiye'nin uzaydaki gücünü artıracak