Twitter'ın Elon Musk'a satılmasının ardından şirketin gidişatının ne olacağına yönelik endişeli bekleyişler başladı.

Twitter CEO’su Parag Agrawal; Elon Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak üzere anlaşmaya varmasının ardından yaptığı açıklamada, “Anlaşma tamamlandıktan sonra platformun hangi yöne gideceğini bilmiyoruz” ifadeleriyle çalışanlarına şirketin geleceğinin belirsizliğine dikkat çekti.

Ancak Agrawal, çalışanların işten çıkarılma konusunda ise şu anda işçileri işten çıkarma planlarının olmadığını ifade etti.

Daily Mail’in haberine göre kendisini ‘ifade özgürlüğünün destekçisi’ olarak tanımlayan Musk’ın aslında ‘demokrasi için bir tehlike’ olduğunu düşünen Twitter çalışanları, Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma anlaşmasından duydukları memnuniyetsizliği ve korkuyu ifade eden 'tweet'ler yazdı.

Yazılım mühendisi Addison Howenstine, “Bana Elon Musk Twitter’in yüzde 9,2’sini aldığında bunun neden yaptığını sordunuz. Bu açıkça onun nihai hedefi değildi ve işler kesinlikle daha da kötüye gidecek, demokrasi ve küresel meseleler için potansiyel olarak tehlikeli olacak” şeklinde bir tweet paylaşırken Twitter’da video işleriyle ilgilenen mühendis Geraint Davies şunları söyledi: “40 yıllık deneyime sahip bir yazılım mühendisine ihtiyacı olan var mı? Bir arkadaş için arıyorum da.”

Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi? Elon Musk Ukrayna'nın Kırım saldırısını neden engelledi?

Twitter’ı satın almasının ardından paylaşımda bulunan Musk, Twitter üzerinden dün yaptığı açıklamada, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital meydandır. Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak, Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var. Onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Musk, siteyi hisse başına 54,20 dolar fiyattan satın almak için yönetim kuruluyla 44 milyar dolar değerinde anlaşmaya varmayı başardı.