Yeni teknolojileri sürekli takip edip geliştirmek amacıyla BTK'nın düzenlediği Elektromanyetik Alan Ölçüm Eğitimi başarıyla tamamlandı.

Baz istasyonlarının mevzuata uygun olup olmadığına dair hizmet vermek için eğitim alan ve başarılı olan 22 Elektromanyetik Alan Ölçüm Kursiyeri, sertifikalarını BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’ndan aldı.

BTK olarak ülkemizdeki Elektronik Haberleşme Cihazlarının, özellikle baz istasyonlarının, uluslararası limit değerlere uygun olarak çalışmasını sağlayarak halka en iyi hizmetin sunulmasını temin ettiklerini söyleyen Karagözoğlu, “Ayrıca memleketimize en güzel hizmetleri sunabilmek üzere yeni teknolojileri sürekli takip ediyor ve geliştiriyoruz. Bunlardan bir tanesi Ölçüm Takip Sistemi. Bu sistem sayesinde işgücü ve zamandan tasarruf anlamında sizlere büyük bir kolaylık sağlamış bulunuyoruz.” dedi.

BAE'den Türkiye'ye telekomünikasyon yardımı BAE'den Türkiye'ye telekomünikasyon yardımı

Bu eğitimlerin kritik bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Karagözoğlu, “Eğitim ve sınavların düzenlenmesinde katkıda bulunan personelimize ve elektronik haberleşme sektöründe kariyer yapmayı tercih ederek bu eğitime katılan siz değerli kursiyerlerimize teşekkür eder, hayatınızın her alanında başarılar dilerim.” temennisiyle konuşmasını noktaladı.