Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, Nurol Makina'nın 2020 yılındaki faaliyetlerini ve 2021 yılına dair projelerini ve beklentilerini Nurol Makina YouTube kanalında yayınladığı bir video ile değerlendirdi.

Sözlerine Nurol Makina ailesine yeni yıl mesajı vererek başlayan Akyol, uluslararası standartlara uygun bir marka olmak için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Yunanistan'dan kapsamlı savunma tedarikine yeşil ışık Yunanistan'dan kapsamlı savunma tedarikine yeşil ışık

"2020'de Türk savunma sanayiinde en yüksek tutarda ihracatı yapan firmalardan birisi olduk"

Türk savunma sanayiine önemli katkılar yaptıkları söyleyen Engin Akyol, "Geçtiğimiz sene ciromuzun yüzde 90’dan fazlasını ihracattan elde ederek Türk savunma sanayiinde en yüksek tutarda ihracatı yapan firmalardan birisi olduk. Yapmış olduğumuz ihracatlar ile ekosistemimizde yer alan birçok yerli ürünün de ihracatına vesile olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Sunduğumuz ürünlerin uluslararası alanda yüksek kalite ve güvenilirliğe sahip ürünler olarak kabul görmesi ve Türk savunma sanayiinin marka değerinin artırılmasına önemli katkılarda sağladığını görmekten mutluluk duyuyorum.

Her ne kadar ihracat faaliyetleri son yıllarda ciromuzun önemli bir bölümünü oluşturmuş olsa da silahlı kuvvetlerimizin, emniyet güçlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak bizim her zaman esas önceliğimizdir. Kahraman askerlerimize, jandarmalarımıza, emniyet güçlerimize gösterdiğimiz saygının, verdiğimiz değerin en güzel göstergesi, en yüksek kalite ve güvenilirlik seviyelerindeki araçların kendilerine gururla sağlamış olmamızdır." dedi.

"Yörük 4×4 ilk ihracatını gerçekleştirecek"

Nurol Makine’nın ihracatta da sınıf atlayacağını ifade eden Engin Akyol, Yörük'ün 2021 yılında ilk ihracatını gerçekleştireceğini belirtti.

"Sınıfının açık ara en iyi aracı olan Ejder Yalçın aracımız ile kazandığımız pazar payını, 2021 yılında ilk ihracatını gerçekleştireceğimiz Yörük aracımız ile daha da artıracağız. Zırhlı araç pazarı gelişmeleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz özgün tasarımlar ve kullanıcılardan gelen değerli geri beslemeler ile yaptığımız sürekli iyileştirme, geliştirme faaliyetleri bizim en değerli rekabet unsurumuzdur."

"2021'de yeni bir araç tanıtılacak"

2021 yılında yeni bir araç tanıtacaklarınının müjdesini veren Akyol, 2021 yılından da beklentilerini açıkladı.

"2021 yılında bu üstün performanslı ürünlerimize bir yenisini ekleyeceğimizin müjdesini de buradan vermek isterim. 2021 yılı içinde gerek ordumuz ve emniyet birimlerimizin gerekse uluslararası kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik bu ürünümüzün tanıtımını yapıyor olacağız.

Sözlerime son verirken 2021 yılının tüm kötülüklerden uzak, sevdiklerimiz ile birlikte daha çok ve sağlıkla vakit geçirebileceğimiz, pozitif gelişmelerin, başarıların konuşulacağı bir yıl olmasını temenni ederim. Sevgili Nurol Makina ailesinin ve dostlarımın yeni yılını kutlar, sağlık, mutluluk ve iyilik dolu bir yıl geçirmenizi dilerim."