Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından basın açıklaması yaptı.

Sudan'daki Mısır MiG-29M savaş uçakları imha edildi Sudan'daki Mısır MiG-29M savaş uçakları imha edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde teröristlerin hain saldırıları sonucu şehit düşen 2 polise ALLAH'tan rahmet diledi. Terörle mücadele konusunda da bir açıklamada bulunan Erdoğan, terör örgütleriyle ülke sınırları içinde yüzleşmek yerine tehditleri kaynağında tespit ve imha edecek yeni bir stratejiye geçmek suretiyle güvenlik stratejilerini değiştirdiklerine dikkat çekti. Bu konuda neler yaptıklarını ise, "Bunun için millî birlik ve beraberliğimizi tahkim ederek hem asker ve polis gücümüz hem diplomatik gücümüzü kullandık. Terör ve teröristle beraber terörizmle de mücadele ettik." şeklinde ifade etti.

Terörden arındırılan bölgelerde yaşanan değişimlere de dikkat çeken Erdoğan, "Düne kadar teröristlerin kol gezdiği yaylalarda artık bal veren arıların, otlayan hayvanların, piknik yapan vatandaşlarımızın, güzellikleri keşfeden turistlerin sesleri yankılanıyor. Düne kadar teröristlerin yol kesip huzur kaçırdığı ovalarda tarım yapılıyor, üretim yapılıyor. Düne kadar teröristlerin saldırıları sebebiyle kapalı olan okullarda çocuklarımız eğitim öğretim görüyor. Düne kadar yatırımcı olmadığı için tabelalarını indiren sanayi sitelerinde her gün fabrika binaları yükseliyor. İnşallah bu güzel tabloyu daha da geliştirerek sürdüreceğiz." ifadelerine yer verdi.