Gürcistan ve ABD'den stratejik ortaklık adımı Gürcistan ve ABD'den stratejik ortaklık adımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Türkiye'nin ekonomideki gelişimine yönelik sürdürülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın ciddi bir bocalama dönemine girdiği salgın sürecinde Türkiye'nin üretim çarklarını hiç durdurmayıp yatırımları teşvik ederek kendisini diğer ülkelerden ayrıştırdığını dile getirdi.

Erdoğan konuşmasının devamında," Geçtiğimiz yıl tüm dünya küçülürken bizim büyümeye devam etmemiz bu gerçeğin en somut ifadesidir. Küresel üretim, tedarik, lojistik ve perakende kanallarında ciddi tıkanıklığın yaşandığı son dönemde de ülkemizde herhangi bir aksaklığa meydan vermeyerek farkımızı tekrar ortaya koyduk. Her krizin fırsatları da beraberinde getirdiği inancıyla dünyayı kasıp kavuran salgın dönemini yeni ve büyük bir kalkınma atılımına dönüştürmenin gayreti içindeyiz. Hamdolsun sanayicisiyle, ihracatçısıyla, ticaret erbabıyla, esnaf ve sanatkârıyla hülasa tüm kesimleriyle milletimizin de bu kalkınma hamlesine sıkı sıkıya sahip çıktığını görüyoruz. Pek çok şehrimizde yeni organize sanayii bölgelerinin kuruluşundan kapasite büyütme gayretlerine kadar nice güzel gelişmelerin yaşandığını biliyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yılın ilk ve ikinci çeyreğindeki ciddi büyüme rakamlarının, Türkiye'nin doğru istikamette gittiğine işaret ettiğini de belirtti.