Azerbaycan ordusu Ermenistan'a darbe üstüne darbe vurmaya devam ediyor.

Azerbaycan ordusu tarafından 4 Ekim'de imha edilen  7.SU-25 savaş uçağı ile birlikte Ermenistan ordusu envanterindeki savaş uçaklarının 1/3'ü imha edilmiş oldu.

Azerbaycan ordusu tarafından Ermenistan'ın tankları, Hava Savunma Sistemleri ve savaş uçakları bir bir imha ediliyor. Türk silahlarının Karabağ'daki etkisi sayesinde her gün bir yerleşim yerini daha işgalden kurtaran Azerbaycan ordusu emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor. 

Azerbaycan ordusunun Ermenistan'a ait olan savunma sanayii ürünlerinin bir çoğunu imha etmesi rağmen Ermenistan'ın elinde bulunan silahlar kafalarda soru işareti bırakıyor. Bu durumu geçtiğimiz günlerde dile getiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, tüm dünyaya Ermenistan ordusuna bu silahların parasının kim tarafından verildiğini sormuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan ziyareti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan ziyareti

Terör devleti Ermenistan, her ne kadar da Batı dünyası tarafından desteklenip, fonlansa da işgal ettiği topraklar Azerbaycan ordusu tarafından kurtarılmaya devam ediyor. Geriye çekilmeye devam eden Ermenistan ordusu ise kaybettiği silahlar ve topraklardan dolayı güç kaybettiği edinilen bilgiler arasında yer alıyor.