BAE'den Türkiye'ye telekomünikasyon yardımı BAE'den Türkiye'ye telekomünikasyon yardımı

22-23 Haziran 2022 tarihlerinde Portekiz/Estoril’de düzenlenecek olan “Eureka Küresel İnovasyon Zirvesi 2022”  etkinliğine katılım için TÜBİTAK tarafından seyahat desteği verilecek.

Seyahat desteği EUREKA çağrılarına sunulacak projelerde yer almak isteyen ve proje ortağı arayan proje yürütücüsü adayları için geçerli olacak.

Eureka Portekiz Dönem Başkanlığı’nın “Daha Yeşil, Dijital ve Daha Sağlıklı Bir Gezegen için İnovasyon” sloganıyla düzenlediği etkinlik ile mevcut ve gelecekteki çevre ve sağlık sorunlarına, eşitsizliğin azaltılmasına, sürdürülebilir ve uzun vadeli bir ekonomik kalkınmaya yönelik olarak Yeşil için Teknoloji (Tech for Green), Dijital Dönüşüm, Strateji ve Politika Oluşturma olmak üzere üç ana alana odaklanılacak.

2000’den fazla sanayi paydaşının bir araya geleceği etkinlikte; yeni ürün, süreç veya hizmet geliştirilmesine imkan sağlanacak, araştırma ve inovasyon içeren Eureka’ya yönelik proje fikirleri paylaşılacak.

Etkinlik çerçevesinde gerçekleştirilecek ikili görüşmelere, çalıştaylara ya da teknolojik başarı hikâyelerinin paylaşılacağı sunumlara katılmak isteyenlerin öncelikle etkinliğin web sayfasına 12 Haziran 2022’ye kadar kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Kayıtlar Global Innovation Summıt 2022 Registration sayfası üzerinden yapılacak. Etkinlik hakkında daha fazla bilgi için ise https://www.gis2022.org/ sayfası ziyaret edilebilir.

TÜBİTAK seyahat desteğinin kapsamı

Etkinliğe katılım sağlayan ve Ar-Ge ve inovasyon projesi fikri olan firmalara, TÜBİTAK tarafından seyahat desteği (ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak, tren ve/veya otobüs bileti dahil - en fazla 1000 avro tutarında) verilecek. Seyahat desteğine başvurmak isteyen firmaların 27 Haziran-22 Temmuz 2022 tarihleri arasında UIDB adresinden başvuru yapması gerekiyor. Etkinlik için her firmadan yalnızca bir yetkiliye destek verilecek. Destek başvurusu etkinlik sonrasında gerçekleştirilecek.

Seyahat desteği süreç ve kurallarına ilişkin detaylara https://eureka.org.tr/sites/default/files/seyahat_destegi_programi_surec_dokumani_eurekainovasyonzirvesi_26052022.pdf sayfası üzerinden ulaşılabilir.