Siber güvenlikte yaşanan boşluklar şirketleri yüklü ödemeler yapmak zorunda bırakabiliyor.

ZDNet'in haberine göre EyeMed Vision Care, yaklaşık 2,1 milyon kullanıcının bilgilerini açığa çıkaran 2020 veri ihlali davasını çözmek için 600.000 dolar ceza vermeyi kabul etti.

New York Başsavcısı Letitia James'e göre; kullanıcıların isimleri, posta adresleri, tam veya kısmi sosyal güvenlik numaraları, doğum tarihleri, ehliyetler, sağlık kimlikleri, teşhis ve durum notları ve tedavi bilgileri dahil olmak üzere çok sayıda hassas bilgi ifşa edildi. 

Rus 'hacker'lar, Ukraynalı siber askerî personelin verilerini yayınladı Rus 'hacker'lar, Ukraynalı siber askerî personelin verilerini yayınladı

Haberde, siber saldırganın 24 Haziran 2020 tarihinde EyeMed'in e-posta hesabına erişmek için çalıntı kimlik bilgileri kullandığı ve bir hafta boyunca tehdit aktörü yazışmaları görüntüleyip hassas tüketici verilerine eriştiği aktarıldı.

Bağımsız optometristler, optisyenler, oftalmologlar ve ayrıca perakende ortamlarındaki göz doktorları için bir ağ sağlayıcısı olan ABD merkezli EyeMed Vision Care'ın 60 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiği biliniyor.