17 doktorun teşhis koyamadığı hastalığı ChatGPT çözdü 17 doktorun teşhis koyamadığı hastalığı ChatGPT çözdü

Facebook çeşitli özellikler üzerinde çalışarak uygulamasının popülerliğini devam ettirmek istiyor.

Amerika merkezli sosyal medya uygulaması Facebook, içerik üreten kullanıcılarının para kazanmalarını sağlamaya yönelik, hikayelerine ekleyebilecekleri reklam etiketine benzer yeni bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook; video üreticileri, mobil oyun yayıncıları, medya kuruluşları, gezginler, dijital yayıncılar, kameramanlar ve influencer’lar gibi medya içerik üreticilerinin hikayelerine reklam ekleyerek maddi kazanç sağlayabileceklerini duyurdu.

Facebook Ürün Müdürü Yoav Arnstein, “Daha çok insanın içerik oluşturucuları izlemesini ve onları desteklemelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bunun, uygulamada daha yaygın hale getirmek istediğimiz, nispeten yeni bir davranış biçimi olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Arnstein, “Bu yeni özelliğin, içerik oluşturucuları, takipçileriyle daha fazla etkileşim içinde olmaya yönelik bir adım olduğunu düşünüyoruz. Bu özellik aslında, izleyicilerin sevdiği takipçilerine doğrudan destek sağlayacak ve içerik üreticilerini daha çok içeriğe teşvik edecek.” diye ekledi.

Facebook’un üzerinde çalıştığı bu özellik ilk etapta küçük bir deney grubuyla test edilecek. Denemelerin başarılı sonuçlanması durumunda özellik tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Facebook'un, medya içerik üreticilerinin alacağı reklamlar üzerinden belirli bir oranda kesinti yapıp yapmayacağı ise özelliğinin kullanıma girmesiyle belli olacak.

Facebook bu yeni özelliğini ilerleyen dönemlerde, uygulamasında yayınlanan tüm videolar üzerinde kullanmayı hedefliyor.