AML3D, ABD'den ARCEMY sistemi siparişi aldı AML3D, ABD'den ARCEMY sistemi siparişi aldı

Facebook, Protect gelişmiş güvenlik programı ile siyasetçilere, politikacılara ve benzer alanlarda ilgili kişilerin hesaplarına koruma imkânı sağlıyor. Facebook bu programı 2021 yılında bilinir hesaplarla birlikte, diğer hesap türlerinde de açmayı planlıyor.

Facebook’un siber güvenlik politikası sorumlusu Nathaniel Gleicher, Protect ile ilgili yaptığı açıklamada, gazetecilerin ve kısa süre içinde seçim yapılacak ülkelerde yaşayan ilgili kullanıcıların Protect ile hesaplarının güvence altında tutulacağını belirtti. Facebook programla birlikte ilgili kişilerin hesaplarının ele geçirilmeye çalışılıp çalışılmadığını daha sıkı biçimde kontrol edebilecek.

Facebook ayrıca bu taşınabilir cihazları kullanarak sosyal medya platformuna öncelikli olarak erişen kişilerin gelişmiş güvenlik ihtiyaçlarını da ele alan güvenlik belirteçleri için mobil destek sunacağını açıkladı.

Facebook, Protect programına katılımın gönüllülük esası üzerinden yürüdüğünü duyurdu. Programa katılmak isteyen kullanıcıların başvurularını değerlendirdikten sonra programa kabul edilip edilmediğine karar veriliyor.