17 doktorun teşhis koyamadığı hastalığı ChatGPT çözdü 17 doktorun teşhis koyamadığı hastalığı ChatGPT çözdü

Facebook finansal sonuçlarını açıkladı. Açıkladığı sonuçlara bakılırsa, binden fazla reklam şirketinin platformu geçici süreliğine terk etmiş olmasının pek bir etkisi olmadı. 

Geçen yıla oranla %10 artış

Facebook geriye kalan 3 çeyrek için 18,3 milyar dolar reklam gelirini ilan etti. Bu gelir geçen yıla oranla %10 artış olduğunu gösteriyor. Bunun yanında Facebook, reklam boykotunun başladığı Temmuz ayının ilk üç haftasında da gelirin %10 büyüdüğünü belirtti. Firma, açıklamalarına seneye de bu orana benzer bir büyüme beklediğini ekledi. 

Aboneleri de arttı

Platformun günlük aktif kullanıcı sayısı, 2019'a oranla %12 büyüme gösterdi. Böylece aktif kullanıcı sayısı 1,79 milyara yükseldi. 

Mark Zuckerberg: Yanlış bilgi ve nefretten kar etmiyoruz

Mark Zuckerberg analistlerle yaptığı görüşmede, nefret konuşmalarının ve yanlış bilgilerin yalnızca platformun küçük bir kısmında olduğunu belirtti ve "Yanlış bilgi ve nefretten kar etmiyoruz." dedi.

Facebook gelirini küçük işletmelerden sağlıyor

Büyük firmaların uyguladığı boykotun Facebook'u beklenilen kadar etkilememe sebebinin, gelirin büyük kısmının küçük işletmelerden gelmesi olduğu kabul ediliyor. Bu küçük işletmeler söz konusu platformdaki varlıklarını kolayca bırakamıyor.