Fanatik Yahudiler'in faaliyetleri bölge huzurunu tehdit etmeye devam ediyor.

TRT Haber internet sitesinde yer alan haberde olaya ilişkin bilgilere yer verildi. Kudüs İslami Vakıflar İdaresi makamlarınca yapılan açıklamada, 186 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatı bölgesinde bulunan El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği ifade edildi.

İsrail polisinin koruması eşliğindeki Yahudi grubun, Harem-i Şerif'in avlularında gezindikten sonra Mescid-i Aksa'dan ayrıldığı belirtildi.

Tawazun heyetinden Pavo Group’a IDEX fuarında geçmiş olsun ziyareti Tawazun heyetinden Pavo Group’a IDEX fuarında geçmiş olsun ziyareti

Fanatik Yahudilerce düzenlenen bu tür baskınlar sebebiyle hem bölgede gerginlik tırmandığı hem de Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliğinin ihlal edildiğine dikkat çekildi.

Mescid-i Aksa, İsrail ile Ürdün arasında 26 Ekim 1994 tarihinde imzalanan barış antlaşmasına göre Ürdün Vakıflar, İslami İşler ve Mukaddesat Bakanlığına bağlı olan Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin himayesinde bulunuyor.

Ancak Yahudiler, 2003’ten bu yana Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin izni olmaksızın İsrail'in tek taraflı kararıyla kutsal mabede giriyor.