Askeri teknolojideki yetenekler sivil alanda ihracata dönüşüyor Askeri teknolojideki yetenekler sivil alanda ihracata dönüşüyor

Sosyal medya uygulamaları içerik özellikleriyle şaşırtmaya devam ediyor. 

Akıllı telefonlar üzerinden artık helallik istemek artık daha kolay. Gürkan Bulut ve Collective Clann tarafından App Store ve Google Play Store'da ilginç bir uygulama kullanıcıların hizmetine sunuldu: Hakkını Helal Et-HelalApp.

Kullanıcıların adına helallik alma uygulaması olan HelalApp’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Helallik almak hiç bu kadar kolay ve hızlı olmamıştı. Helallik almak istediğin kişileri seç, mesajını yaz, helallik isteğini ister rehberindeki kişilere ister tüm dünyaya gönder. Bir kusurumuz olduysa da şimdiden hakkını helal et! :)"

HelalApp kullanımı

App Store ya da Google Play Store’da bulunan uygulama ilk önce indiriliyor ve kullanıcı profili oluşturuluyor. Helallik istenecek kişinin telefon rehberinde kayıtlı olması ilk şart. Sonrasında HelalApp yazdığınız mesajları belirlenen kişilere sizin adınıza sms olarak gönderiyor. Mesaj alan kişi hakkını helal ediyor ya da etmiyor.