Henüz 10 yaşındaki Filistinli çocuk Nadine, tüm dünyaya halkının yaşadıklarını haykırdı. 10 yaşında olmasına rağmen İngilizce olarak dünya medyasına röportajlar veren Nadine, Filistin halkına yapılan ve yürek burkan saldırıları dile getirdi.

Sosyal medyada açıklamalarıyla gündem olan Nadine, bu seferde ABD'nin İsrail'e yaptığı silah satışının durdurulmasını istedi. 

Türkiye Kuveyt’te askerî üs kurmaya hazır Türkiye Kuveyt’te askerî üs kurmaya hazır

Çin merkezli CCTV Askeri Kanal(央视军事- yāngshì jūnshì), resmi Weibo hesabından yaptığı paylaşımda, Nadine'nin açıklamalarınında bulunduğu Filistin-İsrail çatışmalarına dair videolar paylaşıldı.

"ABD halkı işgalcilere silah vermeyi bırakın"

Paylaşılan videoda Gazze’de yaşayan 10 yaşındaki Nadine’nin ifadelerine yer verildi. Bölge halkının sesi olan Nadine, “Biz hiçbir şey yapmıyoruz sadece ölüyoruz. ABD halkı işgalcilere silah vermeyi bırakın, bize böylece yardım edebilirsiniz.“ ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamada, Filistin ile İsrail arasındaki çatışma atmosferi devam ederken Amerika Birleşik Devletleri yönetiminin İsrail’e yeni bir silah satışını onayladığı, çatışmaların ana noktalarından olan Gazze şeridinde 2 milyon sivilin mahsur kaldığı ifade edildi.