TUSAŞ'ın en özel üretimlerinden biri olan GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri, Malezya’da bulunan Selangor Havacılık Fuarı’nda sergilendi.

Haberareo'nun verdiği bilgilere göre, 24 Kasım'da Malezya'ya ofis açan TUSAŞ, Selangor'da düzenlenen ve Asean bölgesinin en önemli genel havacılık fuarı olarak kabul edilen Selangor Airshow'a katıldı.

Selangor’da gerçekleşen fuarda TUSAŞ'ın yerli ve milli imkanlarla ürettiği GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri, dış tasarım ve teknik özellikleriyle ziyaretçilerin dikkatini çekti.

TUSAŞ; 25 Kasım’da kapılarını açan ve bugün sona erecek Selangor Airshow fuarının statik alanında GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri'ni Güney Asya'da tanıtma imkanı yakaladı.

Dünyanın en iyi havacılık şirketlerinden 43 temsilcinin katılımıyla SkyPark Bölgesel Havacılık Merkezi’nde düzenlenen “Selangor Havacılık Fuarı” ziyaretçiler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

[SAHA EXPO 2021 Fuarı'ndan görüntü]

GÖKBEY Teknik Özellikler

Bayraktar TB2 SİHA ihracatı, Baykar'ı "küresel savunma ligine" taşıdı Bayraktar TB2 SİHA ihracatı, Baykar'ı "küresel savunma ligine" taşıdı

Yalnızca günümüzün değil, aynı zamanda geleceğin operasyonel gereksinimleri de göz önünde bulundurarak, gelişmiş aviyoniklerle üstün performans ve kullanım kalitesi için tasarlanan T625 GÖKBEY; yüksek yük kapasitesine sahip geniş kabin alanı ile dünyanın dört bir yanındaki sivil ve askeri kullanıcıların, muhtelif görev profillerinin icrası için kolaylıkla konfigüre edilebilmektedir.

Uzunluk (rotorlar dönerken): 15,87 m (52 ft)

Ana Rotor Çapı: 13,20 m (43 ft)

MTOW: 6.050 kg (13.337 lb)

Mürettebat: 2

Yolcu: 12

Standart Yakıt Tankı Kapasitesi: 1.020 kg (2.248 lb)

Yedek Yakıt Tankı Kapasitesi: 280 kg (617 lb)

Kargo Bölümü Hacmi: 1,1 m3 (35 ft3)

Kalkış Gücü: 2x1.024 kw (2x1.373 shp)