Türk savunma sanayii firmalarının özgün çözümleri dünya ordularının ihtiyaçlarını karşılıyor.

GSPT-1030, GPST-DUAL-K, GSPT-PENTA, GSPT-EFE, GSPT-U gibi ürünlerin sergilendiği GÜRBAĞ standı IDEX 2023 boyunca yoğun ilgi gördü.

GSPT Pan-Tilt Serisi

İsrail'in insansız denizaltısı NATO tatbikatında İsrail'in insansız denizaltısı NATO tatbikatında

GSPT pantilt serisi özgün bir yazılıma sahiptir ve tüm protokoller üzerinden haberleşme sağlayabilir. Aynı zamanda kendine özgün mekanik tasarımı ile yüksek ağırlıkları düşük gövde ağırlığı ile hareket ettirebilir.

Sınırsız dönüş imkanına sahip olan GSPT serisi, içerisinde kullanılan elektromekanik aksam sayesinde çok düşük desibellerde çalışabilmekte ve kesintisiz çalışırken ısınma konusunda stabil değerlerini korumaktadır. Bu modelimizde sistem birden fazla faydalı yük kullanımına imkân tanımaktadır. 120 Nm tork üreten 40120 serisi güçlü gövdesi sayesinde 50 kg’ ye kadar faydalı yük taşıyabilir.

GSPT-EFE

Yüksek ağırlığa sahip faydalı yükleri düşük enerji sarf ederek üç eksene hareket ettirebilen bir yönlendirme sistemi olan GSPT-EFE, özgün yazılım ve haberleşme protokollerine sahiptir. Deniz ve kara platformlarına entegre edilebilen GSPT-EFE Sistemi; en zor görev koşullarında dahi taşıdığı faydalı yüklerin, yüksek hassasiyetle hedeflerine angaje olmasını sağlamaktadır.

Ayrıca sistemde, Gürbağ Savunma üretimi olan hidrojen itki sistemi de kullanılmaktadır. Sistemin en büyük avantajı, hareket halindeki platformlara yüksek hassasiyetli ve düşük geri tepmeki angajman kabiliyeti kazandırıyor olmasıdır.

GSPT-U TİPİ LAUNCHER

Gerçekleştirdiği inovasyon sayesinde düşük enerji sarfiyatıyla anlık olarak hidrojen üretilmesini ve üretilen hidrojenin de itici enerji olarak kullanılmasını başaran Gürbağ Savunma Teknolojileri, hidrojen itkili fırlatma sistemleri alanında önemli ürünler geliştiriyor.

GSPT-PENTA

Beş eksende kontrol ve yönlendirme kabiliyetine sahip GSPT-PENTA Sistemi, uzay boşluğunda yaptığı elektronik boresight ile üzerinde bulunan elektro-optik faydalı yüklerin aynı hedef üzerinde takip yapabilmesini sağlamaktadır.

GSPT-DUAL-K

Radar, jammer ve elektro-optik gibi faydalı yüklere özel olarak geliştirilen GSPT-DUAL-K, gövde içerisinde 35mm boşluk bulunan bir kontrol ve hassas yönlendirme sistemidir. Sistemin gövdesinde bulunan 35mm’lik boşluk, taşıdığı faydalı yükler için kablaj ve mekanik montaj hat geçişi olanağı sağlamaktadır.

GSPT-1030

GSPT-1030 Kontrol ve Yönlendirme Sistemi, üzerinde bulunan kamera, sensör, silah ve jammer gibi faydalı yüklerin stabil bir şekilde, istenilen eksende ve istenilen açısal hızda hareket etmesini sağlamaktadır. Sistem, müşteri isterlerine göre özel olarak tasarlanmaktadır.