Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 250. Yıl doktora Mezuniyet Töreni’nde İTÜ Uzay Mühendisliği Bölümü Mezunu Hakan Altınay, robotik ve yazılım alanındaki başarılı çalışmaları sebebiyle senato kararıyla fahri doktora diploması verildi. Hakan Altınay’a, girişimciliğinin yanı sıra elektromekanik, robotik, yazılım gibi konularda faaliyet gösteren uluslararası düzeyde şirketler kurarak gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunan ileri teknoloji ürünleri geliştirmesi nedeniyle” fahri doktor unvanı takdim edildi.

Yunanistan'dan kapsamlı savunma tedarikine yeşil ışık Yunanistan'dan kapsamlı savunma tedarikine yeşil ışık

Hakan Altinay_3

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, THE ve QS gibi dünyanın önde gelen derecelendirme kuruluşlarından alınan iyi sonuçların İTÜ’nün başarısının sürekli hale geldiğinin bir göstergesi olduğunu belirterek, “Bugün sizlere takdim edeceğimiz doktora mezuniyet belgelerinin ayrı bir önemi var. Sizler İTÜ’nün 250. Yıl coşkusunu bizzat yaşadınız. Bu tarihi döneme hep beraber tanıklık ettik. Böylece İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 250. yıl mezunları oluyorsunuz. 2023 yılı mezunlarımızın böyle bir şansı oldu. Herkesi tekrar tebrik ediyorum” diye konuştu. 

Hakan Altinay_5

Törende tüm doktora mezunlarına seslenen Hakan Altınay konuşmasında İTÜ’lü olmanın bir ayrıcalık olduğunu vurguladı. Altınay, “Uzay Mühendisliği Bölümü ben girdiğim yıl yeni açılmıştı. Çok yoğun ve sıkı bir eğitim aldık. İTÜ bizleri verdiği eğitimle çok iyi donattı. Mezun olduktan sonra da verdiği imkânlarla hep yanımızda oldu. İTÜ ülkemizde öncü bir üniversite olduğu gibi aynı zamanda mezunlarını ve öğrencilerini her zaman en iyi şekilde destekleyen bir üniversite de oldu. İTÜ’lü olmak her zaman bir ayrıcalık ve gururdur. Bugün burada sizlere bu unvanla sesleniyor olmaktan dolayı da büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum” dedi.