HAVELSAN; teknolojik çözümlerde modernizasyonu elden bırakmadan yenilikler sunmaya devam ediyor.

Çekya'ya Venom ve Viper helikopteri teslimatı Çekya'ya Venom ve Viper helikopteri teslimatı

Şirket; kamu alımlarının dijital dönüşümü hedefi çerçevesinde, Elektronik Kamu Alımları Platformu'nu (EKAP) güncel teknolojilere uygun yeni bir bakış açısıyla tasarlayarak yenilemek amacıyla Kamu İhale Kurumu ile sözleşmeye imza attı.

Sözleşme kapsamında;

  • EKAP’a ait modüllerin analizi ile HAVELSAN Eksen Açık Kaynak Yazılım Geliştirme Platformu üzerinden modernizasyonu ve yeniden geliştirilmesi sağlanacak.
  • Tüm kamu alımlarının kolay bir şekilde gerçekleştirilebildiği yenilikçi bir platform oluşturulacak ve ulusal kamu alımları sistemlerine örnek teşkil edecek referans bir model ortaya konulacak.
  • ODAK Veri Tabanı Yönetim Platformu ile EKAP veri tabanlarının göçü yapılarak yönetilmesi sağlanacak. ODAK sayesinde kurumun veri tabanlarının PostgreSQL veri tabanlarına referans mimarilerle kolaylıkla göç ettirilmesi ve kullanıcı dostu yeni nesil ekranlarla yönetimi hedefleniyor. ODAK; lisans maliyetleri yüksek yabancı menşeili veri tabanı yönetim sistemlerinizden aldığınız performansın üzerinde performansı, çok daha uygun maliyetlerle almanızı garanti ediyor.