KKBS’ler tüm komuta kademeleri (stratejik, operatif ve taktik) için muharebe ve görevlerin planlanması, yürütülmesi ve harekât resminin oluşturulması faaliyetlerinin uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmesinde kullanılıyor.

HAVELSAN, KKBS alanındaki yüksek bilgi birikimini güncel teknolojilerle birleştirerek, Silahlı Kuvvetler'in temel harp ve kaynak yönetimi faaliyetlerinde kullanacakları genişletilebilir müşterek bir KKBS olan Harbiye (Harekat Bilgi Yönetim ve Entegrasyon) ürün ailesini geliştirdi. HAVELSAN Harbiye Müşterek Komuta ve Kontrol Bilgi Sistemi, harekatın ve görevlerin dinamik olarak tüm kademelerde (stratejik, operatif ve taktik) planlanması, yönetilmesi, icrası ve değerlendirilmesi amacıyla geliştirildi.

Harbiye-Karargah, Harbiye-Taktik ve Harbiye-Mobil olmak üzere ihtiyaca göre 3 farklı taktik komuta seviyesindeki ürün ile sunulan HAVELSAN Harbiye ürün ailesi sayesinde, değişen koşullara göre anlık olarak kararlar vermek, harekatı doğru ve başarılı bir şekilde yönetmek ve askeri zayiatı en aza indirmek kolaylaşacak.

BAE’den KF-21 Projesinde Yeni Atılım BAE’den KF-21 Projesinde Yeni Atılım

Harbiye-Karargah

Karmaşık ve sürekli değişebilen operasyonel ortamlar hızlı ve doğru karar alınmasını gerektirir. Harbiye-Karargah uygulaması farklı standart protokoller vasıtasıyla farklı kaynaklardan topladığı bilgileri, birleştirilmiş bir arayüzle sunarak birlikte çalışabilirlik sağlıyor ve durumsal farkındalığı arttırıyor. Milli ihtiyaçları ve NATO ihtiyaçlarını desteklediği gibi özel gereksinimlere kolayca uyarlanabiliyor ve genişletilebiliyor. Harbiye-K, stratejik ve operatif seviyede birlikte çalışabilirliği yüksek, NATO uyumlu Tugay ve Üstü Müşterek Komuta ve Kontrol Sistemi olarak kabul ediliyor.

Harbiye-Taktik

Tüm silahlı kuvvetler için harekat sahasında önem arz eden durumlardan biri de operasyon alanındaki kuvvetlerin veya birliklerin tam konumları ve durumları hakkında düşman kuvvetlerden daha hızlı ve daha doğru bilgiye sahip olmaktır. Bu amaçla tasarlanan Harbiye-Taktik ile bağlı birliklerin etkin yönetilmesi ve korunması sağlanırken, operasyonun minimum zayiatla ve başarıyla gerçekleştirilmesi için yüksek performans elde ediliyor. Kolay kurulumu ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde karargah ile sürekli iletişim kurulmasını ve raporlanmasını, bu sayede de tüm birimlerde durumsal farkındalığın oluşmasını sağlıyor 

Harbiye-Mobil

Harbiye-Mobil kullanıcının operasyon sahasındaki faaliyetine katkı sağlıyor ve üst seviye komutanlara/karargaha bilgi akışı ihtiyacını karşılıyor. Harbiye-M donanım bağımsız olarak geliştirilmiş olup, kullanıcısının sağlık durumu ile konum bilgisinin takip edilebilmesi; anlık mesaj, ses, video ve fotoğraf gibi bilgilerin paylaşılması için önemli bir yönetim ve iletişim aracıdır.