Türk savunma sanayii Uzak Asya ülkeleri ile olan iyi ilişkilerini güçlendiriyor.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil’in gerçekleştirdiği ziyaretin ardından HAVELSAN ekibi de yeni nesil ürün ve sistemlerini tanıtmak amacıyla Malezya’da mesaisine başladı.

HAVELSAN Genel Müdür Yardımcısı Savaş Yanık liderliğindeki pazarlama ekibi, Malezyalı yetkililerle görüşecek.

Malezya ziyaretine Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçiliğini ve Büyükelçi Doç. Dr. Merve Kavakçı’yı ziyaret ederek başlayan HAVELSAN ekibi, yeni ihracatlar yolunda önemli adımlar atacak.

HAVELSAN’ın Uzak Asya pazarındaki faaliyetleri

Başta Pakistan Deniz Kuvvetleri olmak üzere birçok Uzak Asya ülkesine ihracat yapan HAVELSAN, Endonezya’ya ürünlerini ihraç etti.

HAVELSAN, yurt içindeki platformlara entegre ettiği ADVENT sistemini başta Endonezya olmak üzere iki ülkeye daha ihraç etti.

MMU hangardan çıktı! MMU hangardan çıktı!

Pakistan, Endonezya ve Ukrayna’ya ihraç edilen ADVENT Savaş Yönetim Sistemi 4 farklı kullanıcıya ulaşmış oldu.

Şu ana kadar MİLGEM ADA sınıfı korvetler ile TCG UFUK İstihbarat Gemisi’nde kullanılan ADVENT SYS; İSTİF sınıfı fırkateynler, BURAK sınıfı korvetler, BARBAROS sınıfı fırkateynler, TCG ANADOLU LHD, TCG DERYA DİMDEG ile Türk Tipi Hücumbot’larda da kullanılacak.

Malezya’daki yeni ihaleler ve HAVELSAN’ın faaliyetleri

Malezya Deniz Kuvvetleri için ihtiyaç duyulan ürünlerin başında “Savaş Yönetim Sistemi” geliyor. Çeşitli projeler için çalışmalar yapan Malezya Donanması özellikle donanımsal ürünler ve simülatörler konusunda bir dizi alım gerçekleştirecek.

Bu alanda ihaleye çıkacak Malezya Deniz Kuvvetleri için en önemli paydaş şirket ise HAVELSAN olarak gözüküyor.