Türk teknoloji devlerinin yerli insan kaynağı ile yeni çözümler üretmek için üniversitelerle yaptığı iş birliklerine bir yenisi daha eklendi.

Türk savunma sanayiinin önde gelen firmalarından HAVELSAN ile Selçuk Üniversitesi arasında yerli ve milli sağlık, eğitim teknolojilerinin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

17 doktorun teşhis koyamadığı hastalığı ChatGPT çözdü 17 doktorun teşhis koyamadığı hastalığı ChatGPT çözdü

Anlaşma kapsamında TÜBİTAK’a sunulacak proje teklifi için HAVELSAN ve Selçuk Üniversitesi birlikte çalışacak.

HAVELSAN ile Selçuk Üniversitesi, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Mükemmeliyet Merkezi Destek Programı (1004 Programı) kapsamında, yerli ve milli sağlık eğitim teknolojilerinin geliştirilmesi hedefiyle Dijital Anatomi Atlası Geliştirme ve Tıp/Mühendislik Alanında İnterdisipliner Artırılmış Gerçeklik Projesi için TÜBİTAK desteğine başvurulması ve desteğin alınması halinde projenin birlikte yürütülmesine yönelik protokol imzaladı. Anlaşma kapsamında TÜBİTAK’a sunulacak proje teklifi için HAVELSAN ve Selçuk Üniversitesi birlikte çalışacak. Teklifin TÜBİTAK’a sunulması Üniversitenin sorumluluğunda olacak. Değerlendirme aşamasında Selçuk Üniversitesi tarafından talep edilebilecek destek, HAVELSAN tarafından sağlanacak. TÜBİTAK tarafından proje teklifinin uygun bulunması ve 1004 Programı desteğinin sağlanması halinde proje kapsamındaki detaylı sorumluluk ve iş dağılımını, haklarını, sorumluluklarını ve benzeri hususları içeren ayrı bir sözleşme akdedilecek.

HAVELSAN Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen programa; HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftci, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Koplay, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Nadire Ünver Doğan ve Prof. Dr. İnci Kara ve Selçuk Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje Uzmanı Zehra Betül Şişman katıldı.