İngiltere, AUKUS projesine 4 milyar sterlin ayıracak İngiltere, AUKUS projesine 4 milyar sterlin ayıracak

HAVELSAN, çeşitli platformlar için geliştirdiği komuta kontrol bilgi sistemlerindeki yeteneğini NATO tatbikatında gözler önüne serdi.

NATO'nun CWIX Tatbikatı'na katılan HAVELSAN; tatbikatta kara, hava, deniz komuta kontrol bilgi sistemleri ile taktik data link sistemlerinin testlerini başarıyla gerçekleştirdi.
 


Resim

33 uzman personel katıldı

HAVELSAN; ülkelerin komuta ve kontrol bilgi sistemlerinin hem NATO ülkelerinin hem de diğer ülkelerin sistemleri ile karşılıklı çalışabilirliklerinin test edildiği NATO CWIX Tatbikatı'na 33 personeliyle ile katıldı.

HAVELSAN tatbikatta Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları ile birlikte yer aldı.

432 sistem, 2000 personel

5-23 Haziran tarihleri arasında icra edilen CWIX Tatbikatı'nda; NATO, European Union ve 38 farklı ülke, 19 ilgi alanında toplam 432 sistem ve yaklaşık 2 bin personel ile katılım sağladı.

Operasyonel senaryo testi  

Operasyonel senaryo bazlı testler ve ikili testlerden başarı ile geçen HAVELSAN, uzun zamandır sahip olduğu NATO standartlarında sistem oluşturma ve uyuşum tecrübesini daha da pekiştirdi.

Resim

"Çözüm üretmeye devam edeceğiz"

HAVELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Aksöz ile İş Geliştirme ve Satış Uzmanı Murat Akbay Seçkin Gözlemci Gününe katıldı. Aksöz, elden edilen başarının ardından yaptığı açıklamada "Türk Silahlı Kuvvetlerimize katkı vermeye ve uluslararası alanda rekabetçi çözümler üretmeye devam edeceğiz." dedi.