Türk savunma devleri ile Endonezyalı şirketler arasında savunma sanayii alanında çeşitli anlaşmalar imzalanmaya devam ediyor.

Yazılım tabanlı çözümlerini SAHA EXPO'da sergileyen HAVELSAN; ileri teknolojilerini kıtalararası pazarda da sergiliyor.

Indo Defence 2022'de büyük ihracat hacmine sahip ürünlerini sergileyerek sektör lider ve temsilcilerinin dikkatini çeken HAVELSAN; Falah Inovasi Teknologi'yle yaptığı iş birliği sonrası yeni bir ihracat sözleşmesine imza attı.

Savunma Sanayii Başkanlığı’nda bayrak değişimi Savunma Sanayii Başkanlığı’nda bayrak değişimi

Advent İhracat Sözleşmesi ile Endonezya Donanması; Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemi ADVENT SYS'yi kullanacak. ADVENT SYS, KCR60 sınıfı ve OPV sınıfı gemilere entegre edilecek.

Sözleşme HAVELSAN'ın resmî Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Yapılan paylaşımda, "Endonezya donanması da Ağ Destekli Veri Entegre Savaş Yönetim Sistemimiz ADVENT SYS'yi kullanacak. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile birlikte geliştirdiğimiz ADVENT SYS, KCR60 sınıfı ve OPV sınıfı gemilere entegre edilecek." ifadelerine yer verildi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir'in katılımıyla gerçekleşen sözleşme, HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar ve Endonezyalı asker ve sivil heyet arasında imzalandı. 

Advent Savaş Yönetim Sistemi'nin ihracat bedelinin 60 milyon dolar olduğu kaydedildi.

HAVELSAN geçen yıl da Endonezya'da 2 gemi için Advent Savaş Yönetim Sistemi ve Entegrasyon Projesi imzalamıştı. Yeni sorumluluklarla HAVELSAN'ın Endonezya'da Advent sistemi kazandırılacağı gemi sayısı 7'ye çıktı.