HAVELSAN, yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği savunma ürünlerini yurt dışına ihraç etmeye devam ediyor.

MMU KAAN ilk uçuş için son montajda MMU KAAN ilk uçuş için son montajda

MİLGEM ADA sınıfı korvetler ile TCG UFUK İstihbarat Gemisi’nde aktif olarak kullanılan ADVENT’in yurt içindeki platformlara entegrasyonuna devam eden HAVELSAN, ADVENT'i iki ülkeye daha ihraç etti.

HAVELSAN’dan edinilen bilgiye göre; Pakistan’dan sonra Ukrayna ve Endonezya’ya ihraç edilmesiyle ADVENT Savaş Yönetim Sistemi 4 farklı kullanıcıya ulaşmış oldu. HAVELSAN, ADVENT’in diğer ülkelere ihracatı için de çalışmalarını sürdürüyor.

Şu ana kadar MİLGEM ADA sınıfı korvetler ile TCG UFUK İstihbarat Gemisi’nde kullanılan ADVENT SYS; İSTİF sınıfı fırkateynler, BURAK sınıfı korvetler, BARBAROS sınıfı fırkateynler, TCG ANADOLU LHD, TCG DERYA DİMDEG ile Türk Tipi Hücumbot’larda da kullanılacak.

ADVENT ULAQ'a entegre edilecek

HAVELSAN ayrıca, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın talebi doğrultusunda ULAQ Silahlı İnsansız Deniz Aracı’na (SİDA) da ADVENT’in entegrasyonunu gerçekleştirecek. Şirket, ADVENT’in denizaltı ve hava platformlarına yönelik konfigürasyonlarında da çalışmalarını tamamlamak üzere.

ADVENT SYS 

ADVENT (Ağ Destekli Veri Entegre) SYS; tek gemi yerine kuvvet odaklı, ağ destekli harekât yaklaşımının gerektirdiği ihtiyaçlara cevap veren yeni nesil bir komuta ve kontrol sistemidir.

ADVENT SYS ile tam bütünleşik taktik veri linkleri (Link 11, Link 16 ve Link 22, SIMPLE, JREAP ve VMF) işlevlerine tüm operatör konsolları üzerinden erişim mümkün olacaktır. ADVENT SYS, sahip olduğu Karar Destek sistemleri ile kullanıcının süratli ve doğru karar vermesini kolaylaştıran, yeni silah ve sensörlerin kullanımında esnek bir yapıyı hedefleyen bir mimariye sahiptir.